Jak się przygotować do wizyty w salonie sukien ślubnych?

Jeśli jesteś Panną Młodą, która już w przyszłym roku ma stanąć na ślubnym kobiercu, to najwyższy czas by pomyśleć o sukni ślubnej. Jeżeli decydujesz się na tę z salonu, przedstawię Ci kilka wskazówek na to, jak przygotować się do wizyty w salonie. Jednak zanim zacznę, chcę Ci dać znać, że poszukiwanie sukni nie powinno być stresujące! Ten czas powinien być przyjemny! Dla jednych bardziej dla drugich mniej ekscytujący, ale na pewno nie powinien Cię stresować. Weź głęboki wdech, zastanów się na czym Ci zależy, jak chciałabyś się czuć w sukni, jak miałaby ona wyglądać, przejrzyj inspiracje i … ruszaj! 🙂 

1. Kiedy najlepiej umówić się na przymiarki?

Standardowy czas, kiedy najlepiej umówić się do salonu, to 6-8 miesięcy. W sytuacjach niespodziewanych takich jak np. pandemia w tym roku, czas uszycia sukni może się wydłużyć. Wtedy dobrze jest umówić się na wizytę nawet 8-9 miesięcy przed ślubem. Nie martw się, jeśli nie masz aż tyle czasu. Niektóre salony wykonują zlecenia ekspresowo nawet w miesiąc, a są też takie, które w kilka dni! Przykładem może być salon Marty Trojanowskiej – Suknie Boho 🙂

2. Jak się ubrać? Co z makijażem?

Ubierz cielistą i wygodną bieliznę. Jest to ważne dlatego, że cielista bielizna nie będzie przebijała się spod sukni, w porównaniu np. do czarnej czy czerwonej. Pamiętaj, że stylistka będzie pomagać Ci zakładać suknie, więc mimowolnie zobaczy Cię w samej bieliźnie. Ważne, żebyś czuła się w niej komfortowo.

Postaw na delikatny makijaż. Mocny może pobrudzić suknię, a każdy dobrze wie jak trudno jest sprać podkład czy pomadkę z białego materiału. Nie wspominając o tym, że suknie przymierza wiele kobiet i każdej na pewno zależy, by przymierzyć czystą. 

3. Ile trwają przymiarki?

Przymiarki trwają od 45 min do godziny, w zależności od salonu. W tym czasie powinnaś mieć pełną uwagę stylistki i możliwość przymierzenia tylu sukien, ile chcesz i zdążysz :). 

Jednak zwrócę tu Twoją uwagę na jedną kwestię. Nie przymierzaj zbyt wielu sukien, a już szczególnie nie tego samego dnia. Im więcej modeli, tym większy mętlik w głowie i ciężej podjąć decyzję. Daj sobie czas po odwiedzeniu salonów na przemyślenie. I pamiętaj, że w salonach zazwyczaj nie można robić zdjęć, więc wszystko będziesz musiała zapamiętać. 

4. Czy mogę kogoś ze sobą zabrać?

Podczas wizyty w salonie mogą towarzyszyć Ci dodatkowe osoby. Zachęcam zawsze do tego, żeby nie było ich więcej niż 2. Im więcej osób, tym większe zamieszanie i więcej opinii. Zabierz ze sobą osoby, którym ufasz i które naprawdę uczciwie Ci doradzą. Jeśli nie masz takiej osoby w swoim towarzystwie, zajrzyj tutaj 🙂

5.O czym jeszcze powinnam pamiętać?

Może się wydawać, że to błaha sprawa, ale zawsze warto przypomnieć – higiena. Jeśli masz możliwość wziąć prysznic przed wizytą w salonie, albo odświeżyć się w inny sposób, to na pewno dobry pomysł 🙂

6. Nie wiem czego się spodziewać. Jak się nastawić?

Przede wszystkim nie nastawiaj się źle do modeli innych niż Twoje inspiracje. Uważam, że otwartość w tej kwestii to klucz do sukcesu! Przymierzaj różne kroje bez względu na to, co o nich myślałaś wcześniej. Może się okazać, że suknia, o której byś nie pomyślała, wygląda na Tobie obłędnie! Natomiast ta o której marzyłaś, nie wygląda tak dobrze, jak byś chciała (to znam z autopsji 😉 ).

Jeżeli ten temat Cię stresuje, nie wiesz do jakiego salonu się wybrać, potrzebujesz profesjonalnego wsparcia w wyborze sukni, to mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Mogę pomóc Ci w poszukiwaniu sukni i przeprowadzić Cię przez cały ten proces – od zebrania inspiracji po odebranie sukni z salonu! Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się więcej.